1 зал

Перший зал музею розповідає про війська спеціального призначення, їхню історію, завдання та особливості. Особливу увагу приділено історії 3 окремого полку Сил спеціального призначення.

Тут ми розповідаємо про систему підготовки бійця, про військові спеціальності, склад групи та про те, що включають в себе різні етапи підготовки. Відвідувач дізнається як проходить відбір та підготовка снайперів, радистів, саперів, медиків та розвідників, що включає в себе їх підготовка, в тому числі психологічна. Особливий розділ експозиції присвячений парашутній підготовці, десантуванню та спеціальному екіпіруванню.

В експозиції музею можна побачити та порівняти зразки форми та екіпірування бійця сил спеціального призначення – від радянського часу, до сучасних зразків, що є на озброєнні бійців під час виконань бойових завдань в зоні АТО. Цей розділ експозиції є особливо цікавим, адже багато зразків озброєння і екіпіровки, прийнятих на озброєння в сучасних арміях світу, спочатку були спроектовані і випускалися тільки для бійців сил спеціальних операцій. Деякі із зразків подібної екіпіровки і озброєння представлені в вітринах першого залу. На мультимедійних екранах першого залу відвідувачі можуть наглядно побачити систему тренувань бійці сил спеціальних операцій.