Шеляг Володимир Анатолійович

Шеляг Володимир Анатолійович народився 3 квітня 1979 року в Хиночах Володимирецького району Рівненської області.

Виріс у багатодітній родині, батько помер на початку 2010-х. Працював заступником директора школи в Красносільській і Степангородських ЗОШ. Проживав в селі Хиночі, учителював у Хиноцькому НВК — вчитель фізкультури. Співав у Хиноцькому храмі, займав активну життєву позицію — як актор-аматор виступав у місцевому клубі в спектаклях, співав з вокально-інструментальним гуртом. Від 2010 року очолював спортивно-туристичні гуртки.

Володимир Шеляг мобілізований 5 лютого 2015 року; Служив розвідником 3-го окремого полку спецпризначення.

Загинув 3 червня 2015 року під час відбиття атаки російських збройних формувань на місто Мар’їнка — у бою Володимир зазнав поранень, несумісних з життям.

Відбувся один із найуспішніших для наших військ боїв російсько-української війни. У цьому бою була досягнута важлива тактична перемога, за своїм значенням не менша, ніж, наприклад, відомий бій за Донецький аеропорт 26 травня 2014 року, а втрати ворога, за його власними заявами, були навіть вищими: за мінімальними оцінками – 57, а за максимальними – понад 100 убитими і не менше 250 поранених.(Джерело:https://ua.censor.net.ua/r442663).

Без Володимира лишилися мама Лідія Сидорівна, сестри Галина й Тетяна, брати Федір, Ярослав та Віктор.

Похований в селі Хиночі.

Указом Президента України 573/2015 від 10 жовтня 2015 року — орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). 5 жовтня 2015 року у Хиноцькій ЗОШ відкрито меморіальну дошку Володимирові Шелягу.

3 червня 2016 року започаткований автопробіг «Володимирець-Хиночі» пам’яті Володимира Шеляга.