Перша кров Донецького Аеропорту

19 Квітня 2018

19-го квітня 2014 року при несенні чергування по охороні міжнародного аеропорту «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва, трагічно загинув старший розвідник групи спеціального призначення молодший сержант Андрусенко Дмитро Олександрович.

Дмитро Олександрович Андрусенко народився 22 вересня 1992 року в м. Салават, Республіка Башкорстан, РФ. Змалечку жив в Україні у Кременчуці. Згодом сім’я перебралася у село Кривуші Піщанської сільської ради, що поряд з Кременчуком, тож шкільне навчання Дмитро закінчив у Піщаному.

З 14 років займався боксом у кременчуцькому спортивному клубі «Фортуна». 2011 року закінчив місцеве ПТУ № 22, де здобув спеціальність автослюсаря. Але Дмитро вирішив стати військовослужбовцем, хотів служити у військах спецпризначення, тому не пішов на строкову службу а одразу підписав контракт на три роки. Коли почалися події в Криму і на Сході, до завершення контракту залишалося півроку, Дмитро збирався продовжити службу в правоохоронних органах.

19 квітня 2014 року близько 1:30 загинув у Донецькому аеропорту за прикрого збігу обставин. Товариш по службі Дмитра, перебуваючи на посту, почув раптовий шум, розцінив це як проникнення на охороняєму територію й застосував зброю. Від поранення у голову Дмитро помер на місці.

Дмитро Олександрович Андрусенк нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно, відзнакою «За вірність народу України» І ступеня. На фасаді Кременчуцького училища №22 Дмитру Андрусенку встановлено пам’ятну дошку.

21 квітня Дмитра поховали на кладовищі села Піщане. На Полтавщині лишилися мати Майя Миколаївна, сестра Олена. У Кропивницькому – цивільна дружина Катерина, яка на момент трагічної події була на останніх місяцях вагітності, і вже після смерті Дмитра народила йому доньку Вікторію.

Інші записи