- Командир групи має бути мамою і татом, психологом і братом. Завжди має вислухати та вміти вирішити ситуацію завдяки своєму досвіду, переконує військовослужбовець з позивним “Сова” – досвідчений командир роти, який пройшов багато бойових операцій на різних напрямках та навчання в країнах НАТО.
“Сова” розповів хто стає командирами груп в ССО.
Далі пряма мова:
ІНІЦІАТИВНІСТЬ І ДОВІРА
- Перше, що я б відмітив – це ініціативність. Якщо людина не сидить без діла, завжди намагається знайти чим допомогти та реально допомагає. Звісно, його почнуть сприймати серйозно і давати якісь складні важливі задачі.
- Друге-довіра. Треба знати, що на людину можна покластись. Не страшно, коли даєш завдання і людина перепитує по десть разів деталі, якщо щось не зрозумів. Це краще ніж мовчки піде, зробить абияк, лише для видимості.
Все побудовано на довірі, коли ви виконуєте складні задачі, а до командира нема довіри, хорошого результату не буде. - В нашій групі хлопці завжди проводять спільно час навіть поза службою: спілкуються, розважаються, допомагають один одному – це і є довіра, яку має забезпечити командир в колективі.
ЛІДЕРСТВО
- Неважливо ким ти прийшов в ССО: солдатом, зв’язківцем, кулеметником тощо. Якщо в тебе є лідерські якості, в оточенні побратимів тебе поважатимуть та довірятимуть, самі визнають тебе їх лідером. Звісно, у кожного є свої вміння, що важко перевершити в конкретний момент. Але лідер групи – це той за ким люди хочуть йти.
Навіть в критичній ситуації лідер має поводитися спокійно, пояснити всі ризики, заспокоїти групу та розробити реальний план дій.
НАВЧАННЯ
- Авжеж в армії є спеціальні навчання, де виховують командирів, лідерів. Особисто я навчався в Британії, на цих курсах не було тактики, статутів.
- Все навчання проходить так, щоб ти розумів, як вести за собою людей, щоб вони тобі довіряли.
Але для цього треба мати вроджені якості, навряд безініціативну людину зроблять лідером на таких курсах.
ТЕРМІНИ
- Якщо брати послідовно, щоб стати командиром групи, військовослужбовець має проявити себе як гарний солдат, потім як молодший командир або його заступник. І коли стане видно, що група сприймає людину як лідера, що він якісно виконує всі поставлені завдання, тоді й стають повноцінними командирами групи. В цього нема якогось проміжку часу, тільки довіра та бойовий досвід.
Зараз, коли відбуваються бойові дії, стати командиром можна набагато швидше ніж у мирний час, бо подій дуже багато і є де себе показати в дії. Якщо брати мирні часи, щоб стати командиром потрібні були роки.