Шість років тому в Донецькому аеропорту загинув Дмитро Андрусенко (ВІДЕО)

19 квітня минуло 6 років від дня трагічної загибелі в Донецькому аеропорту військовослужбовця 3-го окремого полку імені князя Святослава Хороброго старшого солдата Дмитра Андрусенка. Днями бойови побратими Дмитра вшанували його пам’ять, відвідавши могилу військовослужбовця.

Дмитро Андрусенко народився в Башкірії, але з дитинства жив у Кременчуці на Полтавщині. Згодом сім’я перебралась до села Кривуші Піщанської сільської ради, що на околиці Кременчука, тож школу Дмитро закінчив вже у Піщаному.

З 14 років займався боксом у кременчуцькому спортивному клубі «Фортуна». 2011 року закінчив місцеве ПТУ № 22, де здобув спеціальність автослюсаря, проте вирішив стати військовим. Відразу вирішив служити у військах спеціального призначення та підписав контракт на три роки. Старший солдат Дмитро Андрусенко служив старшим розвідником, і коли розпочалась окупація Криму і події на сході, до завершення контракту залишалося півроку. На той час Дмитро планував продовжити службу в правоохоронних органах, проте 7 квітня 2014 року разом з побратимами вирушив на схід, де бійці 3-го ОП СпП взяли під охорону Міжнародний аеропорт «Донецьк».

19 квітня 2014 року близько 1:30 Дмитро Андрусенко загинув за прикрого збігу обставин — товариш по службі Дмитра, почувши якийсь раптовий шум, розцінив це як проникнення в будівлю аеропорту та застосував зброю. Поранення у голову виявилось смертельним.

21 квітня Дмитра поховали у селі Піщаному. Вдома лишилися мати Майя Миколаївна, сестра Олена та дружина Катерина Грушова. Вже після смерті Дмитра народилася донька Вікторія.

Ім’я Дмитра Андрусенка внесено до Книги Пошани Полтавської обласної ради. У вересні 2016-го на фасаді ПТУ № 26 у Кременчуку відкрито пам’ятну дошку, а 13 жовтня 2016 року меморіальну дошку на честь Дмитра встановли на фасаді гімназії у Піщаному. 2017 року іменем Дмитра Андрусенка назвали одну з вулиць Кременчука у новому мкрорайоні «Озерному».

http://