Сьогодні в 3 полку відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Збройних Сил України.

Сьогодні в 3 окремому полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Збройних Сил України.

На урочистому шикуванні вручали державні та місцеві нагороди, також були присутні гості з історико-культурного комплексу «Запорозька Січ», які привезли оригінал ймовірного меча Святослава Ігоровича. Експозицію з мечем зробили в музеї полку де військовослужбовці мають змогу насолодитися даною реліквією та черпати духовність предка чиє почесне ім’я носить наша частина.

«Сьогодні ми мали честь привезти одну з унікальних реліквій часів Святослава, це князівський меч який було знайдено у 2011 році. Сьогоднішні урочистості були освяченні реліквією Святослава Хороброго» – Остапенко Максим генеральний директор національного заповідника «Хортиця».

Довідково: Меч був знайдений випадково в річці Дніпро на глибині 22 метри в 2011 році. Цей меч пов’язаний з комплексом знахідок які були виявленні ще під час будівництва Дніпро ГЕС в 1928 році, тоді було знайдено 5 мечів, а згодом ще один. Всі мечі датуються кінець 10 століття.  Історики вважають що єдина подія яка може бути пов’язана з цими знахідками це загибель князя Святослава Хороброго в Порогах в 972 році. На жаль вся колекція мечів була втрачена під час 2 світової війни окрім одного екземпляра.