У Кропивницькому вшанували бійців 3-го полку Олексія Волохова та Олександра Кондакова (ФОТО)

7 років минуло від дня загибелі військовослужбовців 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго Олексія Волохова та Олександра Кондакова.

24 червня 2014 року близько 17.00 під Слов’янськом, в районі cела Красноармійське Донецької області терористи збили гвинтокрил Мі-8МТ. На його борту разом з розвідниками 3-го полку перебували ще семеро людей.

Согодні на Далекосхідному кладовищі зібрались рідні та друзі спецпризначенців, їх бойові побратими. Присутні поклали квіти на могили героїв. Отець Йосип, настоятель храму святого Володимира Великого ПЦУ, відслужив заупокійну літію за загиблими.

– Сьогодні ми всі прийшли, щоб вшанувати новітніх героїв, які поклали своє життя на вівтар нашої України і принесли велику духовну національну жертву. І це не просто жертва – це велике християнське покликання: віддати своє життя за друзів, за рідних, батьківщину. Героями стають ті, хто має велику любов до своєї батьківщини, родини, до своїх близьких і рідних. І саме ця велика любов спонукала стати на захист своєї Батьківщини, – наголосив о. Йосип.

Тоді на борту вертольота знаходились підполковник Андрій Бєлкін, штурман майор Дмитро Шингура, бортовий технік майор Руслан Мазунов, два бортових стрілка старші солдати Олексій Волохов та Олександр Кондаков, четверо співробітників СБУ: офіцер зв’язку Центру спеціальних операцій «А» підполковник Ігор Горбенко, старший оперуповноважений в особливо важких справах Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки підполковник Володимир Шкіра, капітан Олександр Петрищук та старший прапорщик Марко Шпак з Центру спецоперацій «А». Усі вони загинули.

Присутні вшанували героїв хвилиною мовчання, салютна група виконала символічні постріли на їх честь.

19 липня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, Олексія Волохова та Олександра Кондакова нагородили орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Вічна пам’ять Героям!