У Кропивницькому вшанували полеглих героїв 3-го полку (ФОТО)

У Кропивницькому біля «народного пам’ятника» бійцям 3-го окремого полку спеціального призначення ім. князя Святослава Хороброго, які віддали свої життя за Україну, підняли Державний прапор України та прапор Сил спеціальних операцій.

13 жовтня, напередодні державного свята Дня захисника України у Ковалівському парку зібрались спецпризначенці, волонтери, ветерани АТО, представники влади та громадськості.

– Ми зібрались для того щоб вшанувати синів українського народу, які не шкодуючи себе, поклали життя. Це дуже велика відповідальність перед нашими побратимами, які спостерігають за нами з неба. Тож кожен на своєму місці має робити все, що може для найшвидшої перемоги, – зазначив Сергій Францішкевич, заступник командира 3-го ОП СпП з морально-психологічного забезпечення.

До оновлених портретів загиблих героїв, додались ще й ілюстрації з кількох гарячих точок Донбасу. Серед них зображення Дебальцевого та Донецького аеропорту. Ініціаторами оновлення пам’ятного місця виступили місцеві волонтери.

– Я дуже сподіваюсь, що на цьому місці у нас буде гідний пам’ятник захисникам України. Пам’ятник усім воїнам, які стали на захист своєї батьківщини. Це не буде місцем скорботи, це буде місцем великої шани, подяки та гідності, – сказала Оксана Червоная, волонтерка громадської організації «Армія SOS Кропивницький».

Червоная передала міському голові Кропивницького Андрію Райковичу варіант ескізу майбутнього пам’ятника.

До присутніх звернулась мати полеглого бійця полку, старшого солдата Олександра Кондакова:

– Хочу побажати всім захисникам, які боронять і боронили нашу землю, скорішої перемоги і повернення до рідної домівки. І пам’ятайте, вас чекають не тільки ваші родини, а й вся Україна.

Хочу схилити голову перед хлопцями, які дивляться на нас з цих світлини. Це хлопці 3-го окремого полку спецпризначення. Вони з перших днів весни 2014 року стали на захист нашої України. Вони були в найгарячіших точках: Краматорськ, Слов’янськ, Савур-могила, Донецький аеропорт, Іловайськ і Дебальцеве. Вони виконали свій військовий обов’язок до кінця. Хочеться, щоб про них пам’ятали завжди – це герої нашої новітньої історії. Вічна вам пам’ять, наші захисники, – сказала Алла Кондакова.

З нагоди Дня захисника України за героїзм і мужність почесні відзнаки та нагороди від міського голови Кропивницького Андрія Райковича, тимчасово виконуючої обов’язки голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Світлани Лобанової та голови обласної ради Олександра Чорноіваненка отримали військовослужбовці полку.

Присутні поклали квіти до постаменту з портретами загиблих спецпризначенців. По закінченню заходу всі мали нагоду відвідати музей 3-го ОП СпП ім. князя Святослава Хороброго.