В неділю відбудеться низка заходів з вшанування військовослужбовців полеглих під Дебальцевим

У неділю, 16 лютого, бійці 3-го окремого полку спецпризначення вшанують пам’ять капітана Юрія Бутусова, старшого сержанта Віталія Федитника та військового журналіста телекомпанії «Бриз» капітана ІІІ рангу Дмитра Лабуткіна, які загинули під час бою, супроводжуючи колону техніки, що виходила з Дебальцевого.

Заходи зі вшанування військовослужбовців відбудуться у Києві, Бахмачі, Кропивницькому, с. Білокриниця на Тернопільщині.

 • Кропивницький:
  11.15 – рівнянський цвинтар. Єпископ Голованівський та Кропивницький ПЦУ Марк проведе панахиду.Поховано Віталія Федитника.
 • Бахмач(Чернигівська обл.):
  9.00 – мітинг-реквієм на центральній площі міста біля пам’ятника капітану Бутусову за участі військовослужбовців полку та батьків героя;
 • Білокриниця(Тернопільська обл.):
  10.00 – військовослужбовці міського військкомату покладуть квіти на могилу Дмитра Лабуткина. Участь у заході візьмуть батьки військовослужбовця
 • Київ:
  9.00 – «Дзвін пам’яті». Представники Міністерства оборони України та військовослужбовці 3-го полку згадають про полеглих в столиці країни.

Нагадаємо, 16 лютого 2015 року, група Юрія Бутусова потрапила до засідки ворога. Бійці супроводжували колону з пораненими та загиблими, в якій з підсилення був лише один БТР і БМП. В районі Новогригорівки бронетранспортер, в якому перебували спецпризначенці та інші військовослужбовці, було підбито. Під час бою, троє бійців загинули, інші потрапили до полону.

Вадим Довгорука та Василя Беленя, які отримали серйозні травми, вдалось звільнити протягом кількох днів. Ще двох бійців обміняли згодом, один військовослужбовець спромігся втекти з ворожого полону, а Сергій Глондар та Олександр Коріньков пробули в неволі майже п’ять років.

Запрошуємо всіх громадян відвідати пам’ятні заходи та прийти на вшанування героїв у Києві, Бахмачі, Кропивницькому та на Тернопільщині.