Військовослужбовці полку взяли участь у вишколі з медицини (ВІДЕО)

Військовослужбовці 3-го полку імені Святослава Хороброго пройшли 11-денний вишкіл з тактичної медицини від організації “PULSE”. PULSE створено групою лікарів та рятувальників для навчання військовослужбовців навичкам порятунку життя на полі бою. Інструктори та експерти організації сприяють розвитку тактичної медицини в підрозділах Сил Оборони України, в тому числі, проводять навчання з за різними кваліфікаційними рівнями. Цього разу для особового складу полку організовано тренінг бійця-рятувальника (CLS), вишколювати військовослужбовців приїхали інструктори з Одеси, Києва, Сум та Харкова.

– Перші чотири дні – це була робота «в аудиторії». Ми вивчали алгоритми надання допомоги та досліджували різні види поранень, розбирали правила надання допомоги. Практичне відпрацювання дозволяє закріпити навички військовослужбовців. Щиро вдячні за можливість попрацювати на полігоні, це потужна річ для тренування. По закінченню, як і передбачено стандартом, ми провели іспит, кожен учасник тренінгу індивідуально рятував свого пораненого по чек – листу. Найкращі студенти залучаються до наступних етапів проекту, про який ми зможемо розповісти згодом, – розповідає Артем Прокопьєв, старший інструктор інструкторської групи благодійного фонду “PULSE”.

Специфікою цього навчання було те, що тренінг був націлений на тих військовослужбовців, які
не виконують на своїх посадах обов’язків медика, але бажають здобути підготовку для порятунку життя поранених. Відбір для участі був суто добровільний, всі учасники досягли бажаного результату.

– Дуже чітко видно те, якими вони були на початку, і які вони є зараз – їх рівень набагато підвищився. Це суттєво підвищить боєздатність підрозділів, адже чим більше людей знатимуть як надати невідкладну допомогу, тим більша виживаємість, більше шансів залишитись живими, – говорить “Док”, бойовий медик, 3-го ОП СпП ім. Князя Святослава Хороброго.

У підсумку більшість військовослужбовців склали іспит “CLS”, вони володіють найпоширенішими навичками з тактичної медицини, які не стосуються медичного персоналу, освіти або посади медика. За словами Прокопьєва, це найкращий медичний рівень для Збройних сил України. Військовослужбовці, які успішно подолали курс, ймовірно отримують пропозицію з подальшого розвитку та залучатимуться вже у якості інструкторів під час наступних навчань.