Розпочато розгляд апеляційної скарги

Суд розпочав розгляд апеляційної скарги у справі посібника терористів

У Кропивницькому в залі Ленінського районного суду зібрались рідні військовослужбовців 3-го полку, які 29 липня 2014 року загинули під час виконання бойового завдання. Тоді дві групи військовослужбовців 3 ОП СпП, які виконували завдання з пошуку льотчика збитого СУ-25 Українських ВПС, заїхали перепочити на територію ТОВ «ім.Челюскінцев», що в с. Латишево Донецької області. Їх приймав особисто директор підприємства Микола Бутрименко. Чоловік виїхав до Сніжного, нібито для того, щоб провідати хвору дружину, та повернувся не сам, а з кількома групами терористів та бонітехнікою. Зав’язався бій, внаслідок якого 10 бійців загинули, п’ятеро потрапили до полону.

16 травня 2019 року, Куйбишевський районний суд Запорізької області завершив розгляд провадження за обвинуваченням Бутрименка в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 258 (терористичний акт), ч.2 ст.258-5 (фінансування тероризму) КК України і ухвалив вирок. Суд визнав Бутрименка винним у фінансуванні тероризму та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 8 років. Обвинувачення не змогло довести безпосередню участі обвинуваченого у вчиненні терористичного акту. Відповідно до «Закону Савченко», Бутрименку зарахували термін перебування в СІЗО у строк відбування покарання. Оскільки він перебував під вартою з 1 липня 2016 року і з урахуванням того, що один день попереднього ув’язнення рахується за два дні позбавлення волі,наразі він відбув 6 років ув`язнення. Захист потерпілих та представник державного обвинувачення оскаржили це рішення в апеляційному суді. Вони вимагають для посібника терористів довічного ув’язнення. Під час вчорашнього розгляду апеляційної скарги Запорізьким апеляційним судом, було задоволено кілька клопотань. Зокрема про досліджено матеріалів, зібраних під час НСРД (негласних розшукових дій ). Також захист вимагав допитати кількох потерпілих, які залишились непочутими в зв’язку з тим, що ніби то відмовились брати участь в засіданнях.

Адвокатка Олена Яркіна стверджує, що підписи на клопотаннях про те, щоб слухати справу без їх участі, підроблені. Проте суд відмовив у цьому клопотанні. «КПК не передбачає винесення вироку без врахування думки потерпілого. Це є грубим порушенням процесуального права, – говорить Яркіна. – Як і раніше, ми вимагаємо, щоб цей вирок скасували і ухвалили нове рішення, яким би визнали Бутрименка винним у тероризмі, і позбавили його волі довічно».

Суд продовжить розгляд апеляційної скарги 20 вересня. Засідання розпочнеться об 11.00.