Присяжний Євгеній Миколайович

Присяжний Євгеній Миколайович Народився в місті Новомиргороді Кіровоградської області. Закінчив Новомиргородську загальноосвітню середню школу № 1. Навчався у Смілянському промислово-економічному коледжі, згодом — на факультеті електронних технологій Черкаського державного технологічного університету. Пішов на військову службу за контрактом. Під час російського вторгнення на Донбас навчався на п’ятому курсі, залишилось захистити дипломну роботу.

Загинув на 23-му році життя 23 серпня 2014 року внаслідок мінометного обстрілу Савур-Могили російськими окупантами під час виконання бойового завдання.

Поховали героя на центральному цвинтарі Новомиргорода.

4 листопада 2014 року, в 23-ій день народження Євгенія Присяжного на приміщенні його рідної школи в Новомиргороді було відкрито меморіальну дошку. Кошти на встановлення пам’ятної дошки зібрали учні та вчителі школи.

5 грудня 2014 року в місті Сміла Черкаської області на приміщенні промислово-економічного коледжу, в якому навчався Євгеній, було відкрито меморіальну дошку.

У березні 2015 року рішенням сесії Новомиргородської міської ради іменем Євгенія Присяжного було названо вулицю в його рідному місті.

Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», Присяжний Євгеній Миколайович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).