Справу відносно Бутрименка, причетного до загибелі десяти спецпризначенців, відправили на новий розгляд (ФОТО)

Апеляційний суд Запорізької області скасував рішення Куйбишевського районного суду у справі Миколи Бутрименка, фермера з Донецької області, причетного до загибелі 10 військовослужбовців 3-го ОП СпП ім. князя Святослава Хороброго, якого визнано винним у фінансуванні тероризму, та засуджено до 8 років позбавлення волі, та частково задовольнив апеляційні скарги сторін.

Зокрема суд ухвалив повернути справу на розгляд суду першої інстанції. Це рішення пов’язане з тим, що під час процесу були виявлені суттєві процесуальні порушення.

Адвокатка потерпілих Олена Яркіна вважає, що якби цих порушень, а саме на етапі підготовчого засідання, не було, то остаточне рішення суду могло бути іншим. Окрім того вона клопотатиме про перенесення слухання справи до міста Кропивницького.

Нагадаємо, 29 липня 2014 року, дві групи військовослужбовців 3 ОП СпП, які виконували завдання з пошуку льотчика збитого СУ-25 Українських ВПС, заїхали на територію ТОВ ім. Челюскінцев у селі Латишевому Донецької області. Їх приймав особисто директор підприємства Микола Бутрименко.

За свідченням потерпілих по справі, Бутрименко виїхав до Сніжного, нібито для того, щоб провідати хвору дружину, та повернувся не сам, а з групою терористів. Зав’язався бій, внаслідок якого 10 бійців 3-го полку загинули, п’ятеро потрапили до полону.

Тоді загинули полковник Сергій Лисенко, капітан Кирил Андреєнко, сержант Анатолій Бузуляк, старшина Андрій Шершеня, солдат Ярослав Шимчик, старшина Олексій Глобенко, старший солдат Лев Панков, старший солдат Сергій Гришин, капітан Тарас Карпа. Старший солдат Роман Рикалов довгий час вважався зниклим безвісти, проте згодом був впізнаний за результатами аналізів ДНК.

мати Анатолія Бузуляка Галина Бузуляк на суді 27 вересня у м. Кропивницькому

Микола Бутрименко залишиться під вартою до 25 листопада. За цей час мають визначити суд, який наново розглядатиме справу Бутрименка, та дату підготовчого засідання у ній. Повний текст рішення апеляційного суду Запорізької області оголосять 2 жовтня.