У 3-му полку стартував перший шаховий турнір (ФОТО)

Сьогодні, 23 червня, у третьому окремому полку спеціального призначення ім. князя Святослава Хороброго відбувся перший шаховий турнір. Участь у ньому взяли 22 військовослужбовці, триватиме турнір три дні та відбуватиметься за швейцарською системою. Це турнірна система, при якій у кожному наступному турі зустрічаються супротивники з однаковою або близькою кількістю очок.

Під час урочистого відкриття турніру, перед його учасниками виступив командир полку Олександр Трепак. Партнерами турніру стала обласна федерації шахів на чолі з Ігорем Волковим, головний суддя змагань голова ради Федерації, майстер ФІДЕ Олег Чижиков.

– Коли судиш турніри серед військовослужбовців – це накладає певний емоційний відбиток. Військові не лише фізично міцні люди. Окрім того, що шахи розвивають логіку і пам’ять, вони розвивають ще й інтуїцію. Я вважаю, що для військових шахи просто необхідні, адже мінімум 30% рішень приймається нами інтуїтивно, а у військових мабуть і більше. Оскільки дуже багато моментів, коли розраховувати щось, аналізувати ніколи. Тому для військовослужбовців це дуже важливо, – говорить Олег Чижиков.

В перший день змагань відбулось три партії, після яких визначились з лідерами. В наступні два дні зіграють ще по три партії, після чого перша трійка призерів поділить між собою перше, друге і третє місця. При однаковій кількості набраних очок, переможця визначатимуть за коефіцієнтом. При цьому більший коефіцієнт отримає той шахіст, який здобув перемоги в партіях з сильнішими суперниками.